חפשו במאגר הספקים הגדול בישראל
בתחום הפעילויות לעולם הדתי

הרכז החברתי במרכז


 

הרכז החברתי בבית הספר הוא חבר בצוות הניהול ושותף בגיבוש התפיסה החינוכית החברתית וביישומה בבית הספר. ראייה מערכתית, יכולות תכנון וביצוע, תקשורתיות ויכולות בין אישיות הן רק חלק ממכלול התכונות והכישורים להם נדרש רכז חברתי בבית הספר.

מה צריך להיות כדי להיות רכז חברתי טוב? ואילו תפקידים נדרשים ממנו בפועל?

קודם כל, על הרכז החברתי להיות בעל יכולות פדגוגיות ותפיסה חינוכית חברתית מקיפה וזאת על מנת לגבש תפיסה חינוכית ערכית ולהעשיר את המחנכים בחומרי למידה המחדדים את ההיבטים החברתיים- ערכיים הנכללים בנושאי הליבה של משרד החינוך.

בנוסף, הרכז צריך להיות איש תכנון וביצוע מעולה וזאת כדי שיוכל לגבש ולתכנן תוכנית בית ספרית שנתית, וביחד עם זאת לבחון דרכים ליישום התוכנית בתרבות ובאקלים הבית ספרי, תוך התייחסות לציון חגים, מועדים וטיפוח המעורבות החברתית בקהילה.

גם יכולות תקשורת, וחיבור בין אישי גבוהות צריכות להיות חלק בלתי נפרד מכישוריו של הרכז החברתי, היות והן מהוות מרכיב מרכזי ביכולתו ליצור שיתוף פעולה מלא הן בבית הספר פנימה, ביחד עם צוות המורים וההנהלה בכל מה שקשור ליישום התוכנית החברתית, ועם גורמים נוספים בבית הספר כמו בעלי תפקידים העוסקים בתחום הייעוץ, הפסיכולוגיה, ורווחת התלמידים.  והן מחוץ לבית הספר על מנת ליצור שיתופי פעולה עם רכזי בית ספר ומדריכים מבתי ספר אחרים, ארגונים בקהילה העוסקים בתחומים כמו רווחה, ועדי הורים, מתנסי"ם וכדו'.

ראוי לציין כי משרד החינוך הגדיר תהליך נוהל מינוי פורמאלי המתעדכן מעת לעת באתר משרד החינוך למינוי רכז חברתי בבית הספר היסודי, הכולל בין השאר את דרישות התפקיד שלהלן:

חבר בצוות מוביל של בית הספר.

בעל למעלה משלוש שנות ניסיון בהוראה.

מלמד בפועל בבית הספר כחלק עיקרי ממשרתו.

בוגר קורס "חינוך לחיים בחברה" במסגרת ההכשרה הארצית בתחום או מחנך המשתתף בקורס זה.

מתעדכן באופן שוטף בתחום ומקיים קשר עם המנחה ל "חינוך לחיים בחברה" במחוז.

משתתף באופן קבוע במפגשים המציגים את מדיניות המשרד בתחום החברתי- ערכי.

מכין תוכנית עבודה שנתית הנגזרת מתכנית הפעילות הבית ספרית.

מדווח למנהל על יישום תוכנית ההוראה והעבודה בתחום ועל הישיגי הלומדים בו.

 

 

נסיים בברכת הצלחה לרכזי החינוך החברתי בעשייה החינוכית המשמעותית עבור התלמידים.

 • כותרת המאמר
  מהיום תוכלו למצוא בקלות הסעות מכל הסוגים.
  קרא עוד >
 • כותרת המאמר

  קרא עוד >
 • כותרת המאמר
  יש לכם את ההזדמנות למצוא מתנפחים לבריכה ללא שום בעיה - כניסה לדף הבא.
  קרא עוד >

פרסום באינדקס

לפרסום מודעה באתר עולם החינוך הדתי וקבלת הצעה לחבילות פרסום וקידום משתלמות במיוחד, ממוקדות בקהל היעד שלך, צור קשר עם צוות האתר ותתחיל לקבל פניות כבר מחר!
לפרסום מודעה באתר

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר החודשי של אינדקס עולם החינוך הדתי, ותהנו מהצעות ערך בלעדיות, מידע עדכני אודות פעילויות ואטרקציות זמינות והצעות לתכנים חינוכיים ומשעשעים.