חפשו במאגר הספקים הגדול בישראל
בתחום הפעילויות לעולם הדתי

הפסקה מספקת


שעות הלימוד בכיתות מאופיינות בריכוז לימודי ומחשבתי הדורש מהתלמידים מאמץ.

זמן ההפסקה נועד ליצור "פסק זמן" שבו התלמידים יכולים לנוח ולצבור כוחות לשיעור הבא. מצד אחד, ההפסקה נועדה להיות חופשית ולהשאיר לכל תלמיד לבחור עיסוק שמתאים לו אך מן הצד השני, ישנם יתרונות להפסקה הכוללת פעילות מתוכננת עם כללים ותוכן שאינם פוגעים בעניין ובהנאה.

אם כן, מהם היתרונות ביצירת הפסקה פעילה?

בהיבט החינוכי, הפסקה פעילה בבית הספר מאפשרת ללמד את התלמידים התנהגות נכונה ותרבות שעות פנאי- ניצול הזמן הפנוי על ידי בחירה אישית של עיסוק מתאים ומעניין מתוך מגוון אפשרויות. כמו כן פיתוח ההבנה אצל התלמידים שגם בזמן פעילות חופשית ישנה מערכת כללים וחוקים שאינה פוגמת בהנאה ובכיף.

בנוסף, הפסקה פעילה יוצרת הזדמנות חברתית עבור התלמידים, הפעילות מאפשרת בנייה ויצירה של קשרים חברתיים אשר במהלך הפסקה רגילה לא יכולים להתקיים באותה מידה. מפעילי ההפסקה ותחנות הפעילות מעניקים לכל תלמיד אפשרות להשתתף ואף יכולים לנצל זאת לעידוד תלמידים חסרי ביטחון ובעלי קשיים ביצירת קשרים חברתיים

מלבד זאת, רוב שעות היום התלמידים נמצאים במצב סטאטי של ישיבה, אם זה בשעות הלימודים- בישיבה על כסא בכיתה ובשעות הפנאי במשחקי מחשב ובהייה במסכים ולכן עידוד פעילות גופנית הינה בריאה שכן היא נלחמת בתופעת ההשמנה, פורקת מתח ולחצים ומחזירה את התלמידים לשיעורים הבאים רגועים יותר.

השלבים בארגון ההפסקה הפעילה:

1. בחרו מפעילים להפסקה בתיאום עם מחנך הכיתה.

2. קבעו פגישת הכנה עם המפעילים שמטרותיה:

 • הצגת נושא הפעילות שנבחר ומתן הזדמנות להעלאת רעיונות נוספים מצד התלמידים.
 • הסברת המחויבות והאחריות הכרוכה בתפקיד.
 • הכנה מקצועית על פי נושא הפעילות והתחנות אותם הם מפעילים, כמו גם ידע ארגוני והתנהגותי הולם.
 • מתן הסבר על איסוף, פיזור ושמירה על הציוד.

3. המפעילים עוברים בכיתות ומעדכנים את התלמידים על מועד פעילות ההפסקה הפעילה.

בהצלחה ובהנאה.

 

 • כותרת המאמר
  יש לכם את ההזדמנות להכיר את הקוסמים או הליצנים הטובים בישראל.
  קרא עוד >
 • כמה טוב לעשות טוב
  כותרת המאמר
  לתת -- את הנשמה ואת הלב, לתת -- סתם כך בגלל שאתה אוהב -- לתת. האם אפשר לחנך אדם לעשות חסד, להיות קשוב ורגיש לזולת, לשים לב לנעשה סביבו ומתוך כך לצא...
  קרא עוד >
 • כותרת המאמר
  לא כל אתר ממליץ על האטרקציות לפי איזורים, כנסו לכאן בשביל למצוא אטרקציות מיוחדות בתל אביב.
  קרא עוד >

פרסום באינדקס

לפרסום מודעה באתר עולם החינוך הדתי וקבלת הצעה לחבילות פרסום וקידום משתלמות במיוחד, ממוקדות בקהל היעד שלך, צור קשר עם צוות האתר ותתחיל לקבל פניות כבר מחר!
לפרסום מודעה באתר

הרשמה לניוזלטר

הרשמו לניוזלטר החודשי של אינדקס עולם החינוך הדתי, ותהנו מהצעות ערך בלעדיות, מידע עדכני אודות פעילויות ואטרקציות זמינות והצעות לתכנים חינוכיים ומשעשעים.